Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                   18 grudnia 2022

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Zatem skorzystajmy dzisiaj z sakramentu pokuty od g. 14:00 do 16:00. Dzisiaj również do naszej świątyni zostanie wniesione  Betlejemskie Światło Pokoju na Mszy św. o g. 9:00. Niech to światło rozbłyśnie w naszych domach w wieczór wigilijny zapalone na świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które są jeszcze do nabycia w zakrystii

2. Do piątku  zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 6:30 i 18:00.  W sobotę ostatnie roraty o godz. 7:00.

3. Składamy  serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom naszej Parafii, które złożyły ofiary na ogrzewanie przy okazji  nabycia opłatków na stół wigilijny w kwocie 32450 zł.: Krzęcin 14920 zł, Zelczyna 4640 zł., Ochodza 4030 zł., Polanka Hallera 3750 zł., Grabie 3300 zł., Gołuchowice 1900 zł.   Jednocześnie mówimy Bóg zapłać przedstawicielom Rady Parafialnej i nie tylko za trud roznoszenia opłatków.  W zakrystii można      jeszcze    nabyć   opłatki po każdej Mszy Świętej. 

4. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka z tej Mszy św. jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia w porządku niedzielnym oprócz Eucharystii o g. 16:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię,  troskę o czystość kościoła na święta powierzamy w piątek, 23 grudnia po Mszy św. wieczornej rodzinom z  Zelczyny, ul. Krakowska: 61, 63, 65, 67, 69, 73, 75, 77, 79, 81, 83, 85, 87, 91, 93, 95. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 20 050 zł.