Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        23 października 2022

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami składanymi na tacę. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

3. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża NMP Królowej Pokoju – w poniedziałek

Róża Zwiastowania NMP – we wtorek

Róża NMP Nieustającej Pomocy  – w czwartek

Róża  Matki Bożej Dobrej Rady  – w sobotę

Róża Matki Bożej Częstochowskiej – w niedzielę

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i miesięczne – listopadowe. Przez cały rok w każdy piątek o g. 17:30 modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, a następnie celebrujemy Mszę św. zbiorową  w ich intencji polecając również zmarłych z wypominek rocznych. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej Dniem Zadusznym, przypominamy o pozostawienie porządku na cmentarzu i obowiązku segregacji odpadów. Odpady zielone pozostawiajmy obok kontenerów. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi. Przygotujmy także na te świąteczne dni nasze serca. Okazja do spowiedzi św. będzie w następny poniedziałek  od godz.  16:00.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego 7 listopada o g. 19:00 na plebanii.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 29 października rodzinom z Zelczyny, ul. Kwiatowa: 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 15, 17, 19, 21, 23.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.  

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.