Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     30 X 2022

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To  okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go śpiewem Ciebie Boga wysławiamy.

2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie zwłaszcza dzieciom, którym wręczymy symboliczne nagrody w następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00. W poniedziałek  spowiedź św. od g. 16:00, która jest zarazem spowiedzią pierwszopiątkową.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele godz. o 7,9 i 11 oraz po południu o godzinie 14:00 uroczysta Msza Święta będzie celebrowana w kościele połączona z nieszporami,  po której wyruszymy w  procesji żałobnej na cmentarz, podczas której będziemy się modlić  za zmarłych kapłanów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy specjalnym uroczystym błogosławieństwem.

4. W środę 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. W naszym kościele będą celebrowane trzy Msze Święte o godz. 7:00, 10:00 z procesją żałobną wokół kościoła i 18:00. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy ofiarowali Bogu w dni tygodnia o g. 17:45.

5. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta o g. 17:00 z modlitwą  w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od g. 17:00. Młodzież z klasy 7 i 8 uczestniczy we Mszy św. o g. 18:00. Do chorych udamy się ks. Proboszcz w piątek, ks. Jacek w sobotę od g. 8:30.

7. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św.  o g. 7:00.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 5 listopada rodzinom z Zelczyny, ul. Nowa: 6, 8, 10, 12; ul. Nasza: 1, 3, 5, 7; ul. Leśna: 3; ul. Lawendowa: 1, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 18, 20.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek,  4 listopada – Święty Karol Boromeusz  (1538-1584), biskup