Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    16 X 2022

1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

2. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

3. W środę, 19 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym w intencjach dziękczynno-błagalnych.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, a w niedzielę o 15:30.

5. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Matki Bożej Szkaplerznej   – dzisiaj

Róża Matki Bożej Miłosierdzia – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Saletyńskiej – we wtorek

Róża św. Józefa – w czwartek

Róża św. Jana Pawła II – w sobotę

Róża NMP Wspomożycielki Wiernych – w niedzielę

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy  8 ze szkoły w Zelczynie w czwartek o godz. 17:00. Grupa Apostolska zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 20:00 do 21:00 w naszym kościele. 

7.  Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 22 października rodzinom z Zelczyny, ul. Wspólna – wszystkie domy i ul. Szkolna 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 25 680 zł.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

– środa, 19 października – bł. Jerzy Popiełuszko – kapłan, męczennik za wiarę i sprawiedliwość.

– czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, główny patron archidiecezji krakowskiej. Z tej racji w liturgii ranga uroczystości.

– sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, główny patron województwa małopolskiego. Z tej racji w liturgii również ranga uroczystości.