Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  9 X 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. W środę, 12 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 17:30. Szczególnie ofiarowana w intencji wszystkich ofiarodawców z dzisiejszej niedzieli, na potrzeby gospodarczo inwestycyjne oraz w intencji chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną.   

3. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30, a w niedzielę o 15:30.

5. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:
Róża NMP imienia Maryi – poniedziałek
Róża MB Kalwaryjskiej – wtorek
Róża MB Fatimskiej – czwartek
Róża MB Wniebowziętej – sobota
Róża MB Miłosierdzia – niedziela

6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 Szkoły Podstawowej w Krzęcinie w poniedziałek o godz. 17:00. Najbliższe spotkanie Kręgu Biblijnego 24 października (poniedziałek) o godz. 19:00 na plebanii.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 15 października rodzinom z Zelczyny, ul. Spacerowa: 1, 3, 6, 7, 9, 10, 14, 15, 19, 21, 23, 31; ul. Dworska: 9, 10.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

– sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.