Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Izrael

Cena:   470 dolarów +1890 złotych

Termin:
 04.02.2023 do 11.02.2023

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

1 dzień    –  O  wyznaczonej godziniespotkanie   na lotnisku w Krakowie Balicach   odprawa  , wylot  do Tel Awiwu/ , przejazd do hotelu obiadokolacja nocleg w Betlejem

2. dzień —Po śniadaniu Przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do Betlejem. Zwiedzanie: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3. dzień  ): Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4. dzień (  : Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos  – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5. dzień (   ): Po śniadaniu wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra, oraz możliwość rejsu po jeziorze. Następnie Jardenit (Jordan) – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie/ Nazarecie

6. dzień (  ): Po śniadaniu nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej.  Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Przejazd w kierunku Hajfy. Góra Karmel. Przejazd przez Cezareę do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7. dzień (  ): Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza. Następnie przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki.

8. dzień (  ): o ustalonej godzinie wyjazd   na lotnisko do Tel Avivu   , odprawa i Przylot do Kraków / Katowice .Transfer autokarem do parafii  

Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.
 • W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • Cena pielgrzymki obejmuje:
 • Przelot samolotem w obie strony,
  • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
  • Wyżywienie w postaci śniadań (7),   i obiadokolacji (7),
  • Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
  • Opieka pilota,
  • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,

Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR  

 • Cena pielgrzymki nie obejmuje:
  • Napojów do kolacji, woda dostęna
  • Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków. (140 USD
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego  (400 PLN).
 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.

 Organizator ks. Janusz Żmuda , Parafia Świnna Poręba – Tel. 608 204017 ,

  e’mail : jazmuda@op.pl