Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROK      18 września 2022

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. W naszej parafii przeżywamy uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia NMP połączone z wizytacją  Biskupa Janusza Mastalskiego. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 zwłaszcza w intencji dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne złożone w kwocie 26.350 zł.

3. W następną niedzielę, 25 września zapraszamy na piknik rodzinny, który odbędzie się w szkole podstawowej w Zelczynie. Rozpoczęcie  Mszą św. o g. 14:00.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 24 września rodzinom z Zelczyny, ul. Podgórska numery: 25, 26, 28, 30, 33, 44, 45, 54, 56; ul. Pasternik: 2, 4, 6, 10.

5. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.