Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU25 września 2022

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny  obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W środę na nabożeństwo Nieustannej Nowenny i Mszę św. o g. 18:00 szczególnie zapraszamy rodziców młodzieży z klasy 8 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, a później na spotkanie. Spotkanie uczniów z klasy 7 i 8   w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00.

3. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:30. W tym dniu dzieci przygotowujące się do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. otrzymają poświęcone różańce o g. 17:15.  Tradycyjnie  modlitwie różańcowej będzie przewodniczył Żywy Różaniec z wyjątkiem  środy i piątku.

4. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny wyjątkowo po Mszy św. o g. 7:00  – serdecznie zapraszamy zwłaszcza cały Żywy Różaniec.

5. Procesja różańcowa z rozważaniem tajemnic chwalebnych będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 15:00. Przygotowanie poszczególnych ołtarzy powierzamy sołectwom: 1. Krzęcin, 2. Grabie, 3. Polanka Hallera i Gołuchowice, 4. Zelczyna i Ochodza, 5. W Kościele. 

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 1 października rodzinom z Zelczyny, ul. Widokowa numery: 1, 3, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17, 18, 21, 23.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.