Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w dwudziestą czwartą niedzielę zwykłą w ciągu roku początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

2. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Nabożeństwo nieustannej nowenny tego dnia ofiarowane zwłaszcza w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

3. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.  Po Mszy św. wieczornej udamy się na cmentarz parafialny z racji kaplicy cmentarnej poświęconej NMP Bolesnej, gdzie odmówimy różaniec tajemnice bolesne ofiarowany w intencji naszych zmarłych, których  można zgłaszać w formie wypominków w zakrystii.

4. W   następną niedzielę, 18  września  będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia  NMP połączone z wizytacją kanoniczną ks. biskupa Janusza Mastalskiego. Program wizytacji:

6.55 – Przywitanie Ks. biskupa Janusza Mastalskiego w drzwiach kościoła

7.00 – Msza św. – homilia biskupa

8.00 – Spotkanie z Rożami Różańcowymi w kościele

9.00 – Msza św. – homilia biskupa

9.30 – Spotkanie z Radą parafialną na plebanii

10.15 – Spotkanie z ministrantami I lektorami i grupami młodzieżowymi

11:30 – Msza św. Odpustowa – koncelebra z biskupem + homilia biskupa

Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, baldachimu. Zapraszamy  dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, a Straż Pożarną, Harcerzy  oraz Szkoły ze sztandarami. Niech to będzie dzień wielkiego wesela i radości w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o g. 13:00. Okazja do spowiedzi św. w piątek od g. 17:00. Kopię obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej  z peregrynacji prosimy o przyniesienie do kościoła w piątek wieczorem, a kolejną rodzinę o przejęcie obrazu w   niedzielę  po Mszy św. o g. 16:00.

5. Grupa Apostolska zaprasza wszystką chętna młodzież od klasy 7 w górę na spotkanie w piątek o godz. 18;45 w salce na plebanii. Scholka zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do śpiewania i włączania się do uświetniania liturgii już w najbliższa niedziele o godz. 10 w kościele. 

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 17 września rodzinom z Zelczyny, ul. Podgórska numery: 1, 2, 5, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 22.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. 

W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

– w piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.