DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             7 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 zwłaszcza w intencji chorych i starszych.

3. W następną niedzielę jako druga miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

4. Ogniska Pokutne zapraszają na adoracje wynagradzającą w sobotę po Mszy św. porannej do godz. 9.

5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i piątek po mszy św. wieczornej oraz dodatkowo w sobotę po mszy św. porannej.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę  powierzamy w sobotę, 13 sierpnia na godz. 9.00 rodzinom Krzęcin, ul. Działowa: 17, 19(2), 21, 14; Zelczyna, ul. Działowa: 37, 41, 45 (2), 47, 51, 53 (2).

7. Pielgrzymowanie po dróżkach kalwaryjskich naszej parafii odbędzie się w dniach 18,19 i 20 sierpnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej pięknej modlitwie kalwaryjskiego odpustu.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik; Odpust w Radziszowi;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

– sobota 13 sierpnia – Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej;