Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    31 lipca 2022

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami.

4. W  pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17:00.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca.  Spowiedź święta  rano od godz. 6:30 i po południu od  godz. 16:30. Nawiedzenie chorych z posługa sakramentalną  w piątek i w sobotę  od g. 8:30.

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.  Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:00.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 6 sierpnia rodzinom z ul. Lipowa,  domy numer: 1, 2, 3(2), 4(2), 7, 13, 15, 17(2), 19(2), 27, ul Podgórska 11(2).

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.