Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  24 lipca 2022

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku, która rozpoczyna XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej  racji  po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 30 lipca  rodzinom z ul. Podgórska cd., domy numer: 1/1, 3(2), 4, 6(3), 8(2), 10, 12, 16, 17, 19(2), 21.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

W tym tygodniu patronują nam jeszcze:

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

– piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.