Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 17 lipca 2022

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W środę  zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomoc o godz. 17:30 i włączanie się przez składanie intencji dziękczynno – błagalnych.

3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom.

4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

5. W następną niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, przypadającego 24 lipca po wszystkich Mszach Świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 23 lipca  rodzinom z ul. Podgórska cd., domy numer: 23, 20(2), 18, ul. Spokojna: 1(2), 2, 4, 5(2), 6, ul. Jesionowa: 1(2), 2, 3, 6, 7. . Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 19.850 zł.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Krzęcińskiej..

8.  W tym tygodniu patronuje nam jeszcze w poniedziałek św. Szymon z Lipnicy, prezbiter