Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia na wzór św. Maksymiliana Marii Kolbego patron dzisiejszego dnia.

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia w porządku niedzielnym a zarazem święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej bitwy z bolszewikami z 1920 roku nazywanej Cudem nad Wisłą.

3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia na każdej mszy św. pobłogosławione zostaną przyniesione przez nas bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

4. Zachęcamy do licznego udziału w środowym nabożeństwie Nieustannej Nowenny i w Eucharystii za dobrodziejów i ofiarodawców z dzisiejszej niedzieli a   szczególnie ofiarowanej w intencji ks. Jacka z okazji imienin.

5. Nasza parafia z racji na przeżywane uroczystości odpustu kalwaryjskiego    wyrusza tradycyjnie na dróżki kalwaryjskie w najbliższy czwartek, piątek i sobotę o godz. 6.00 msza św. w bazylice i od godz. 7 dróżki.  Zachęcamy do licznego udziału w tym cudownym i pięknym pielgrzymowaniu.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 20 sierpnia rodzinom Krzęcin ul. Działowa, numer: 20(2), 24, 28(2), Zelczyna ul. Działowa, numer: 57(2),59(2), 63, 61, 67 (2), 71(2).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

– sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.