Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          26 czerwca 2022

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Dodatkowa Msza św. o g. 10:00.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali  o godz. 17:30 – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek  spowiedź święta  rano od godz. 6:30 i po południu od 16:30. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się ks. Proboszcz w piątek, a ks. Jacek w sobotę od g. 8:30.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP   o godz. 17:00.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 2 lipca  rodzinom z ul. Cicha, domy numer: 20, 26(2), 34, 42(2), 59, 63(2), 67, 101(2), ul. Prosta 15, ul. Leśna 4, 8, 15.

6.  Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16:30 w kościele. Przyjęcie do służby ołtarza i błogosławieństwo odbędzie się  w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11:00.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;