Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      3 lipca 2022

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.

2. W poniedziałek w naszej archidiecezji  obchodzimy rocznicę poświęcenia Bazyliki Metropolitalne w Krakowie.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 zwłaszcza ofiarowana w intencji wszystkich chorych i starszych, których nawiedzamy z posługa sakramentalną.

4. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17:00.

5. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 9 lipca  rodzinom z ul. Rokitowiec, domy numer: 8, 10, 16(3), 20, 26(2), ul. Za Browarem: 1(2), 3(2), 7(2), 14(2).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

–  piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.