Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            19 czerwca 2022

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

2. W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada także Dzień Ojca.

3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz całą służbę liturgiczną na Mszą Świętą  o godz. 9:30, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.  Msza św. na zakończenie roku duszpasterskiego dla scholii również w tym dniu  o g. 16:30, a dla Grupy Apostolskiej w sobotę o g. 16:30.

5. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie  o godz. 17:30. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała tradycyjnie odbędzie się poświęcenie  wianków, kwiatów i ziół leczniczych  oraz specjalne błogosławieństwo naszych dzieci.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 25 czerwca  rodzinom z ul. Ogrodowej, domy numer: 1, 2, 4, 6, 7, 9,14,16(2), 21, 25(2), 29(2), 43. Bóg zapłać  za wszelkie ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 27130 zł.

8.  Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16:30 w kościele. Przyjęcie i błogosławieństwo nastąpi w niedzielę, 3 lipca o g. 11:00.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – bł. Władysław Bukowiński, prezbiter;

– we wtorek – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik;

– w środę – św. Paulin z Noli, biskup.