Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                5 czerwca 2022                   

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.  Niech nas umacnia Duch Święty swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  Msze św. będą celebrowane o g. 7:00, 10:00 i 18:00.

3. W środę, 8 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. Niech Matka Boża będzie  orędowniczką, szczególnie dla chorych i starszych z  naszej  parafii.

4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 11 czerwca  rodzinom z ul. Akacjowa 3, 6, 7(2), 8, 11, z ul. Wspólna 1, 2, 3, 5(2), z ul. Szkolna 3, 14(2)

8. Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16:30 w kościele. 

9. Szkoła Podstawowa w Krzęcinie zaprasza na piknik szkolny, który odbędzie się w sobotę 11 czerwca w godzinach od 15 do 18 przed budynkiem szkoły.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.