Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                         29 maja 2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu.

2. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem ostatnie nabożeństwo majowe z procesją.

3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na nabożeństwo Nieustannej Nowenny połączone z nabożeństwem czerwcowym ze śpiewem litanii do serca Pana Jezusa o g. 17:30,  w czasie którego będziemy szczególnie modlić się modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania od godz. 17:00. W tym czasie spowiedź zwłaszcza dla dzieci z klasy 3,4 i 5.

– w piątek  spowiedź święta rano od g. 6:30 i po południu od godz. 16:30 szczególnie  dla dzieci starszych z  klasy 6 i 7. Z posługą duszpasterską udamy się do chorych i seniorów:  ks. Proboszcz w piątek, a ks. Jacek w sobotę od 8:30.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP   o godz. 17:00.

5. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18:00.  Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się też poprzez specjalną modlitwę zwaną septenną. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 4 czerwca  rodzinom z Facimiecha należącym do naszej wspólnoty  parafialnej.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy, męczennicy z Ugandy w Afryce.