Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                          22 maja 2022

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.  W tej intencji będziemy szczególnie modlić się  podczas procesji błagalnej i Mszy św. o g. 7:00.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. 

6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę o czystość kościoła powierzamy  w sobotę, 28 maja  rodzinom z  ul. Krakowska, domy numer: 53, 55(2), 57(2), 59, 61, 63, 65, 67, ul Krótka 8, ul, Dębowa 25, ul. Zacisze 10(2).

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • w czwartek, 26 maja – Święty Filip Nereusz, rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży;

– w sobotę, 28 maja – bł. kard. Stefan Wyszyński, prymas Polski.