Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                    15 maja 2022

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar pokoju dla  Ukrainy i całego świata.

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.  Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30.

4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o 15:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

5. Spotkanie kandydatów na ministrantów z klasy III i starszych chętnych do służenia przy ołtarzu we wtorek o g. 16:45 w kościele.

6. Dziękując rodzicom dzieci z Rocznicy Pierwszej Komunii św.  za dbałość o naszą świątynię  oraz za dar ołtarza w kwocie 1000 zł., dalej tę troskę  powierzamy w sobotę 21 maja rodzinom z ul. Szczęsna, domy numer: 5, 7, 9(2), 10,11, 12, 13(2), 14, 16, 23, 27, 33, 41. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w sumie 23450 zł. Również OSP Krzęcin składa podziękowania za ofiary złożone przy okazji odpustu parafialnego na zakup nowego samochodu gaśniczego w liczbie 10142 zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.