Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

 CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                             8 maja 2022

1. Dziś w czwartą niedzielę Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza  w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii  świętej. Dziś też przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.

3. We wtorek na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci z klasy czwartej przed Rocznicą Pierwszej Komunii św., którą będziemy celebrować w przyszłą niedzielę o g. 11:00. Z tej racji próba dla dzieci rocznicowych będzie w czwartek o godz. 15:30, a po niej spowiedź.

4. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 17:30 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej z nabożeństwem majowym ofiarowanym  zwłaszcza w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby inwestycyjne oraz za chorych i starszych których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną.

5. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 41rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.  Ogniska Pokutne zapraszają w tym dniu do modlitwy adoracyjnej po Msz św. o g. 7:00 do  g. 10:00.

6. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

7. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

8. Dziękując rodzicom dzieci pierwszokomunijnych  za dbałość o naszą świątynię i jej otoczenie oraz za dar 1500 zł. na przenośny zestaw głośnikowy, dalej te troskę  powierzamy w sobotę rodzicom dzieci z klasy czwartej. Pragniemy również bardzo gorąco podziękować rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar pieniężny w kwocie 2500 zł. na renowację 8 lichtarzy do ołtarzy bocznych. Bóg zapłać za prace ziemne w ogrodzie Markowi i Michałowi Pierzchała oraz Adrianowi Kucharczykowi.