Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                         1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj nasza parafia  przeżywa uroczystości odpustowe ku czci swojego patrona św. Floriana. Uroczystą sumę odpustową będziemy celebrować o g. 11:30. Przewodniczył jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. kan. Józef Ośródka. Pozostałe Msze św. o g. 7:00, 9:00 i 16:00.  Nabożeństwo majowe o g. 15:30.  

2. W poniedziałek  2 maja o g. 17:00 nasza młodzież z klasy ósmej przystąpi do sakramentu bierzmowania, który otrzyma z rąk ks. biskupa Janusza Mastalskiego. Nabożeństwo majowe o g. 16:00.

3. We wtorek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski oraz 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. w porządku niedzielnym z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich.

4.  W środę 4 maja przypada wspomnienie liturgiczne św. Floriana. Na zakończenie Mszy św. o g. 7:00 i 18:00 oddamy cześć  relikwiom św. Floriana. Nowenna Nieustannej Nowenny połączona z nabożeństwem majowym o g. 17:30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta  od g. 17:00  z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

6. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Z sakramentu pokuty w tym dniu  będzie można skorzystać rano od g. 6:30 i po południu od 17:00. O g. 17:30 koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, a po niej nabożeństwo majowe. Po Mszy św. o g. 18:00 spotkanie z młodzieżą z klasy 7.   Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek   od g. 8:30. 

7. w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z wynagrodzeniem za grzechy przeciw jej Niepokalanemu Sercu  o godz. 17:00.

8. W następną niedzielę  dzieci  z klasy trzeciej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej  podczas Mszy św. o g. 11:00. Dzień wcześniej w sobotę 7 maja przystąpią do pierwszej spowiedzi o g. 9:00 i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.   Próby dla tych dzieci będą: w poniedziałek o g. 9:00, w czwartek i piątek o g 15:00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka inwestycyjno – gospodarcza.

9. Dziękując rodzicom młodzieży bierzmowanej za dbałość o naszą świątynię, dalej te troskę  powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych: w piątek i sobotę.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

– piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.