Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                               24 kwietnia 2022

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                                   

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.30 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

3. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

4. W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

5. W następną niedzielę, 1 maja  będziemy obchodzić uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Floriana. Msze św. będą celebrowane: o g. 7:00,  9:00, 11:30  – suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kan. Józefa Ośródki i 16:00.  Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów,  chorągwi, baldachimu i światła. Zapraszamy  dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a Straż Pożarną ze sztandarami. Całość uświetni orkiestra dęta z Radziszowa. W tym dniu świętuje także nasza Ochotnicza Straż Pożarna z Krzęcina i Polanki Hallera, której patronuje św. Florian. W dowód wdzięczności za ich bezinteresowną posługę dla naszej parafii i całej społeczności wesprzyjmy finansowo w tym dniu   OSP Krzęcin na zakup samochodu gaśniczego w ramach zbiórki do puszek po każdej Mszy św.

6. Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży będzie udzielony 2 maja (poniedziałek) o godz. 17.00  przez ks. biskupa Janusza Mastalskiego. Triduum przygotowujące  w czwartek, piątek i sobotę.  O  godz. 18:00  Msza św., a po niej  próba.  Spowiedź przed tymi uroczystościami  w piątek od g. 16:30.

7. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły w  Zelczynie i w Krzęcinie w ramach bezpośredniego przygotowania do I Komunii św. w tym tygodniu będzie we wtorek i  w czwartek o godz. 15.00.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię dalej tę  troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę rodzicom młodzieży bierzmowanej.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

– piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.