Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                   20 marca 2022

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”.  Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Spotkanie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. wieczornej.

2. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia i związany z nim Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji.

3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność  Caritasu, przez nabycie świecy zwanej paschalikiem i baranka na stół wielkanocny.

4. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17:15 i 20:00.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 26 marca rodzinom z  ul. Sosnowa, numery: 1, 3(3), 6(3), 7(2), 8, 9(2), 9a, ul. Szkolna 2(2). Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 26.540 zł.   

6. Nasza Parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę  w intencji pokoju na świecie, opieki nad naszymi rodzinami i parafią. Wyjazd  w najbliższą sobotę 26 marca o godz. 15.00. W programie: Msza Święta, akatyst ku czci MB i zakończenie Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Zapisy w zakrystii do środy wieczorem. Koszt 50 zł. Wyjazd odbędzie się przy odpowiedniej ilości osób. 

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.