Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                       13 marca 2022

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 17:15 i 20:00 oraz niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 16:00. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g 17:30 i wieczorną Eucharystię  zwłaszcza w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców oraz pokoju na świecie.

3. W sobotę, 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła powszechnego, a także patrona wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Podczas Mszy Świętej   o g. 18:00  będziemy polecać wszystkich solenizantów i solenizantki  tego dnia, by ich patron, św. Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na plebanię w następną niedzielę  po Mszy Świętej wieczornej.

4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność  Caritas, który tak skutecznie pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym wojną na Ukrainie przez nabycie baranka na stół wielkanocny i paschaliku. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc Ukrainie w kwocie 13145 zł i  10 euro.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 19 marca rodzinom z  ul. Św. Floriana, numery: 53(2), 56, 57, 57a(2), 58(2), 60, 61, 67, 69, 71(2), 73; z ul. Sąsiedzkiej,  numery:   1(2), 2.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19:00. OSP Krzęcin przypomina o zbiórce złomu, szczegóły na plakatach.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek, 17 marca – św. Patryk, biskup, patron Irlandii

– w piątek, 18 marca – św. Cyryl jerozolimski, biskup i doktor Kościoła

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzęcinie informuje iż od 14 do 25 marca 2022r. rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023r,

         Rekrutacja do wszystkich przedszkoli na terenie Miasta i Gminy Skawina odbędzie się drogą elektronicznąsystem będzie aktywny od 14 do 25 marca   2022r.        w godz. 8.00 – 15.00. 

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych odbędzie się w sposób tradycyjny ( w formie papierowej). Wnioski można składać od 14 do 25 marca 2022r.w godzinach pracy sekretariatu tj 7.00 – 15.00.

         Wszystkie niezbędne informacje są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Skawina oraz na stronach internetowych poszczególnych placówek.