Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                  6 marca 2022

 1.   Niech okres Wielkiego Postu  będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych, zwłaszcza na uchodźców z Ukrainy. Z tej racji po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na ten cel.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek: dzieci i młodzież  szkolną o godz. 17:15 z obrzędem Komunii św. oraz  starszą młodzież i dorosłych o g. 20:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 16:00. Składka z tego nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.  Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

3. W środę,  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 zwłaszcza w intencji wszystkich chorych i starszych oraz pokoju w Ukrainie.

4. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach od 3 do 5 kwietnia.

5. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność  Caritasu,  przez nabycie baranka na stół wielkanocny i paschaliku.

6. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka przeznaczona na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne.                                                                   7.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze Szkoły w Zelczynie w poniedziałek o godz. 17.00.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 12 marca rodzinom z ul. Słonecznej cd.: 7(2), 5, 3, 1; z
ul. Zgody:  1(2), 2(2), 3(2),4,  5(2), 8, 9, 11. 

9. Nasza gazeta parafialna Głos Matki Krzęcińskiej będzie wydawana od dzisiejszej niedzieli w zmienionej formie jako biuletyn traktujący o istotnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty parafialnej. Znajdziemy tam między innymi intencje mszalne rozpisane na cały miesiąc, statystykę chrztów, ślubów i pogrzebów. Biuletyn będzie się ukazywał na początku każdego miesiąca za dobrowolną ofiarę.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet 8 marca życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.