Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                 27 marca 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16:00. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za zmarłych o godz. 18:00. Spowiedź od godz. 16:00. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17:30 i 20:00.

4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej tradycyjnie o g. 17:00.

5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

6. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. kan. Józef Ośródka, kapłan Archidiecezji Częstochowskiej.  Będą trwały do wtorku włącznie według planu umieszczonego na plakatach, na stronie internetowej parafii i w biuletynie, który ukaże się za tydzień. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji.

7.  Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 2 kwietnia rodzinom z ul. Sosnowieckiej, domy numer:  4(2), 5, 7, 10(2), 15; z  ul. Krakowskiej: 1, 2(2), 3(2), 4(2), 5.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu. 

9. Nasza OSP nadal kontynuuje zbiórkę złomu na nowy samochód strażacki.