Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                 12 grudnia 2021

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny. Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej modlitwy adoracyjnej w tym duchu  o d g. 15:00.

4. W środę   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 17:30 zwłaszcza w intencji wszystkich ofiarodawców,  dobrodziejów i fundatorów oraz wszystkich seniorów, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną. Zachęcamy do składania intencji dziękczynno – błagalnych.

5. W tym tygodniu, od piątku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Spowiedź święta w naszym kościele będzie w przyszłą niedzielę, 19 grudnia   od g. 14:00 do 17:00 z przerwą od 15:30 do 16:00.

6. Dzisiaj przed kościołem Grupa Apostolska rozprowadza sianko na stół wigilijny. Do nabycia  są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tych inicjatyw.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 18 grudnia rodzinom z Grabia – grupa 6, domy numer: 99, 72(2), 112, 113, 69(3), 29(2), 82, 26, 83(2), 100, 25.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.