Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                               5 grudnia 2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem.  Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej.

2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa, który przybędzie również do naszego kościoła po Mszy św.  o g. 18:00, aby obdarować prezentami nasze dzieci.

3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o g. 6:30 i 18:00 z poświęceniem odnowionego obrazu naszej ikony MB Krzęcińskiej pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.  Na zakończenie Eucharystii zostanie wręczony Złoty Medal Świętego Jana Pawła II wraz z dyplomem dla Pana Antoniego Bylicy za 55 letnią posługę organisty w naszej Parafii. Zarazem   w tym dniu w Godzinie Łaski  od g. 12:00 do 13:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 6:30 i 18:00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

5. Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej roznoszą opłatki na stół wigilijny po  domach naszej parafii.  Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

6.  W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjno – gospodarcze. Również w przyszłą niedzielę w Na Mszy św. o g. 11:00 dzieci przygotowujące sie do pierwszej Komunii św. otrzymają pobłogosławione cudowne medaliki. Z kolei  młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Zachęcamy do kultywowania tej pięknej tradycji. 

7. Zapraszamy chętnych na spotkanie redakcji GMK w następną niedzielę po wieczornej Mszy Świętej w salce na plebanii. 

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 11 grudnia rodzinom  z Grabia – grupa 5, domy numer: 42(2), 43, 107, 41, 106, 35(3), 35/1, 88(2), 32(3), 31.

9. Wszystkich parafianom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.