Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ślubowanie SCHOLI parafialnej

Dwudziestego pierwszego listopada b.r. naszą grupę spotkał zaszczyt uczestniczenia w uroczystości ślubowania. Scholka na tą okazję poczyniła poczyniła przygotowania. Wraz z ceremoniarzem Mateuszem Ziębom oraz księdzem Jackiem uczyliśmy się jaką postawę przyjąć w kościele. Pan Roman Bień ( nowy organista ) poświęcił swój czas żeby przećwiczyć z nami psalm, modlitwę wiernych oraz pieśń liturgiczną „Pan Jezus już się zbliża”. Rodzice dostarczyli swoje pociechy na liczne próby. 

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania pieśni „Odnów mnie” w której prosiliśmy Pana Jezusa o potrzebne łaski do godnego przeżywania święta. Zostaliśmy przywitani przez księdza Proboszcza. W tym dniu pragnęliśmy bardzo aktywnie włączyć się w Liturgię dlatego zostało przygotowane czytanie, psalm responsoryjny oraz modlitwa wiernych. 

Po odczytaniu Ewangeli oraz kazaniu dla dzieci przyszedł czas na ślubowanie. Mateusz odczytał imiona i nazwiska kandydatek które zebrały się przed ołtarzem. Po poświęceniu, ks. Proboszcz nałożył każdej kandydatce szatkę. Dziewczynki powtórzyły słowa uroczystej przysięgi:

„Ja, dziękując Panu Jezusowi i Jego Matce za łaskę powołania do scholi parafialnej, przyrzekam swoją służbę pełnić pobożnie, pilnie i radośnie. Święta Maryjo, Służebnico Pana, Święta Cecylio, dopomóżcie mi, Amen.”

Po tym scholistki zostały oficjalnie przywitane jako członkinie służby liturgicznej. 

Reszta Mszy Świętej upłynęła w wielkiej radości i śpiewaniu na chwałę Pana! 

Ogromne podziękowania dla Pana Romana Bienia, Mateusza Zięby, ks. Jacka, ks. Proboszcza, dla rodziców a nade wszystko dla dziewczynek. Wraz ze Sławkiem dziękujemy im za pogodę ducha, za dziecięcą radość która tak bardzo potrzebna jest do szczerej modlitwy śpiewem. 

A oto lista ślubowanych członkiń scholi : Zuzanna Turaj, Antonina Grabiec, Lena Nowak, Zuzanna Żmuda, Aleksandra Pająk, Martyna Żmuda, Magdalena Kunicka, Emilia Dudek, Kornelia Lelek, Amelia Brózda, Nikola Wycisk, Julia Sadowska, Natalia Łąka, Lena Sasor, Edyta Ślęzak, Karolina Ślęzak, Julia Tyrka, Joanna Bieńkowska, Julia Pala.