Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA                  31 X 2021

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go śpiewem Ciebie Boga wysławiamy

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Po południu o godzinie 14:00  Msza Święta będzie celebrowana w kościele połączona z nieszporami,  po której wyruszymy w  procesji żałobnej na cmentarz, podczas której będziemy się modlić  za zmarłych kapłanów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy specjalnym uroczystym błogosławieństwem.

3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. W naszym kościele będą celebrowane trzy Msze Święte o godz. 7:00, 10:00 z procesją żałobną wokół kościoła i 18:00. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy ofiarowali Panu Bogu w dni tygodnia o godz. 17:45. 

4. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta o g. 17:00 z modlitwą  w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od g. 16:30. Kandydaci do bierzmowania z klasy 7 i 8 uczestniczą we Mszy św. o g. 18:00. Do chorych udamy się ks. Proboszcz w piątek, ks. Jacek w sobotę od g. 8:00.

6.  W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o g. 17:00.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się pobłogosławienie nowych ministrantów Słowa Bożego na Mszy św. o g. 11:00.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej te troskę powierzamy w sobotę, 6 listopada rodzinom z Polanki Hallera, domy o numerach:  33 (3), 34(2), 36, 43, 55 (2), 86, 100, 103, 104, 109, 125. 

9. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.