Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     24 października 2021

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

3. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17:30.

Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Zwiastowania NMP – w poniedziałek

Róża  Matki Bożej Dobrej Rady  – we wtorek

Róża NMP Królowej Pokoju – w czwartek

Róża Matki Bożej Częstochowskiej – w sobotę

Róża NMP Nieustającej Pomocy  – w niedzielę

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Przez cały rok w każdy piątek o g. 17:30 modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie celebrujemy Mszę św. składaną  w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej Dniem Zadusznym, przypominamy o pozostawienie porządku na cmentarzu i obowiązku segregacji odpadów, odpady szczególnie zielone  w miarę możliwości zabierajmy ze sobą do domu. Miesięczny koszt wywozu śmieci z cmentarza wzrósł z 990 zł. do 1044 zł. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi. Przygotujmy także na te świąteczne dni nasze serca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od 16:00. Jest to zarazem spowiedź pierwszopiątkowa.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o g. 19:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 30 października rodzinom z Polanki Hallera, domy o numerach: 1(3),  112,  120,  110/1, 115, 116, 117, 110(2), 110/4,  114.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.