1. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie  na nabożeństwo różańcowe o g. 17:30, a w niedzielę o 16:30.

Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Saletyńskiej – w poniedziałek

Róża  Świętego Józefa  – we wtorek

Róża Matki Bożej Bolesnej – w czwartek

Róża Świętego Jana Pawła II – w sobotę

Róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – w niedzielę

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

4. W czwartek na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. o g. 18:00 szczególnie zapraszamy rodziców młodzieży z klasy 8  przygotowującej się w tym roku do sakramentu bierzmowania, a później na spotkanie.

5. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek od g. 19:00 do 20:00 prowadzonej przez Grupę Apostolską.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 23 października rodzinom  z Polanki Hallera, domy o numerach: :  44 (2), 105, 45, 50(2), 127 (2), 41(2), 40, 38, 42(2), 39,  47(2), 49. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na potrzeby inwestycyjne Parafii w kwocie 33.250 zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista, patron służby zdrowia;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor, główny patron Archidiecezji Krakowskiej;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, główny patron Województwa Małopolskiego.