Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      10 X 2021

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra.

2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecamy tę zbiórkę życzliwości Parafian.

3. W środę 13 października będziemy przeżywać ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Rozpoczniemy go uroczystą Mszą św. o godz. 18:00, po której odprawimy nabożeństwo różańcowe  połączone z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy. Nie będzie procesji. Zachęcamy do włączania się w tę modlitwę przez zamawiania intencji dziękczynno-błagalnych.  Ogniska Pokutne rozpoczną modlitwę adoracyjną w tym dniu o g. 16:00.

4 . W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

5.  Dzień15 października jest obchodzony na całym świecie  jako Dzień Dziecka Utraconego. Rodzice wraz z rodzinami modlą się za dzieci, które odeszły w różnym wieku i w różnych okolicznościach. Te dzieci będziemy polecać na piątkowym nabożeństwie różańcowym ofiarowanym za zmarłych ze specjalną modlitwą.

6. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Najświętszego Imienia Maryi  – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Fatimskiej – we wtorek

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej – w czwartek

Róża Matki Bożej Szkaplerznej – w sobotę

Róża Matki Bożej Miłosierdzia – w niedzielę

7.  W trosce o wieczne zbawienie zmarłych kierujemy do Boga modlitwę zwaną wypominkami, to jest dar modlitwy wynagradzającej za ich grzechy i nieodprawione pokuty. Bliskich zmarłych drogich naszemu sercu polecamy Bogu w wypominkach rocznych, które czytane w każdą niedzielę roku – są wołaniem o darowanie im kar czyśćcowych. Ta modlitwa wiąże się z ofiarą Mszy św., dlatego tradycyjnie składa się na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego ofiarę równą jednej intencji mszalnej. Tych zmarłych polecamy w każdy piątek w czasie Mszy św. zbiorowej. Byśmy mogli polecić Bogu każdego zmarłego, wobec którego zaciągnęliśmy dług wdzięczności, zgłaszamy jego duszę na wypominki jednorazowe – za dowolna ofiarę. Będziemy je czytać przez miesiąc listopad 15 minut przed Mszą św. o g. 18:00.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę 16 października rodzinom z Polanki Hallera, domy o numerach: 89(3), 71, 94(2), 70(2), 106, 75, 126, 90, 62, 63, 98, 50, 69, 70, 108.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska ( 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.