Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           3 X 2021

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 17:30.  W niedziele o 16:30.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym. Będziemy szczególnie polecać   chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną z racji I piątku miesiąca.

3. W czwartek, 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej racji podczas Mszy św. o g. 18:00 odbędzie się ceremonia przyjęcia nowych członków do Żywego Różańca.  W tym dniu  przypada też pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od g. 17:00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Matki Bożej Królowej Polski  – dzisiaj

Róża Świętego Floriana – w poniedziałek

Róża Bożej Rodzicielki Maryi – we wtorek

Róża Matki Bożej Różańcowej – w czwartek

Róża Matki Bożej Krzęcińskiej – w sobotę

Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – w niedzielę

5. W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka przeznaczona na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze szkoły w Krzęcinie w poniedziałek o godz. 17:00 w salce na plebanii.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę 9 października rodzinom z Polanki Hallera, domy o numerach: 77 (3), 79 (2), 61, 74, 97, 107, 124, 85 (3), 97,  78,  80 (2), 61, 72.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;