Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       7 listopada 2021

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. Dzisiaj nie będzie nieszporów.

2. W poniedziałek o g. 13:15 na naszym cmentarzu odbędzie się odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej PAMIĘCI TYCH, KTÓRZY WALCZYLI O WOLNOŚĆ OJCZYZNY W CZASIE I i II WOJNY ŚWIATOWEJ, a następnie przy Szkole Podstawowej o g. 14:00 Apel Pamięci z okazji 5 rocznicy posadzenia Sosny Pamięci Zesłańcom Sybiru i 10 rocznicy posadzenia Dębów Pamięci.

3. We wtorek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.

4. Podczas środowej nieustannej nowenny o godz. 17:30 w ręce Pani naszych losów złożymy zamawiane  intencje dziękczynno – błagalne, polecimy również wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną.

5. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz. 8 i 18:00.

6. W sobotę Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej modlitwy adoracyjnej od g. 15:00.

7. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy o godz. 17:45 polecamy naszych bliskich zmarłych z wypominek jednorazowych.

8. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna. W tym dniu z racji obchodzonego Światowego Dnia Ubogich będą  zbierane  ofiary do puszki na ten cel.

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze szkoły w Zelczynie w poniedziałek o g. 17:00 w salce na plebanii.

10. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 13 listopada rodzinom z  Grabia (+Krzęcin) – grupa 1 – domy numer: 5, 13, 16, 23 (2), 64, 84, 95, 103, Krzęcin  – ul. Ogrodnicza 4, Kalwaryjska 94(2), 100, Brzozowa 1.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

12. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.