Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  12 IX 2021

ODPUST PARAFIALNY

1. W dzisiejszą niedzielę  przeżywamy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia NMP.  Sumie odpustowej o g. 11:30 będzie  przewodniczył  Jubilat ks. Stefan Uchacz z okazji 50 – lecia kapłaństwa.   Zachwyceni wzorem naszej Patronki, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze. Dzisiaj także rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Nieszpory o g. 16:30.

2. W poniedziałek 13 września będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz. 18:00, po której odmówimy Różaniec na sposób Fatimski i zakończymy procesją wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej ze śpiewem Z dalekiej Fatimy.  Zachęcamy do zamawiania intencji dziękczynno-błagalnych.  Ogniska Pokutne rozpoczną modlitwę adoracyjną w tym dniu o g. 16:00.

3. We wtorek 14 września  przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak naszej wiary.

4. W środę we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej po Mszy św. wieczornej udamy się na cmentarz gdzie przed kaplicą poświęconą NMP Bolesnej odmówimy różaniec w intencji naszych zmarłych, których  można zgłaszać w formie wypominków w zakrystii.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożoną ofiarę na kwiaty w kwocie 600 zł., dalej te troskę powierzamy 18 września rodzinom z Polanki Hallera, domy nr: |nr 15,  30,  23,  99,  99,  23,  95,  25,  95,  30,  26.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.