Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          5 IX 2021

1. W tym czasie towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki.  W środę, 8 września w liturgii przypada święto Narodzenia NMP naszej patronki. Z tej racji dodatkowa Msza św. o g. 10:00. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

2. W   następną niedzielę, 12  września będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia  NMP.  Sumę odpustową połączoną z  50 – leciem kapłaństwa naszego rodaka  ks. Stefana Uchacza będziemy celebrować o g. 11:30. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, baldachimu. Zapraszamy  dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, a Straż Pożarną, Harcerzy  oraz Szkoły ze sztandarami. Niech to będzie dzień wielkiego wesela i radości w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o g. 13:00.

3. Dzień wcześniej  w sobotę w wigilię uroczystości zapraszamy do udziału w adoracji  Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 w ciszy. Następnie o g. 17:00  modlitwę nowennową na dzień przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego,  poprowadzi Róża Matki Bożej Krzęcińskiej.Wspólną modlitwę zwieńczymy Eucharystią o g. 18:00.  W tym czasie okazja do spowiedzi św. Kopię obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej  z peregrynacji prosimy o przyniesienie do kościoła w piątek wieczorem, a kolejną rodzinę o przejęcie obrazu w   niedzielę  po Mszy św. o g. 17:00.

4. Krąg biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, poznawanie go, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, a także zachęta do życia Ewangelią na co dzień. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoja więź z Bogiem poprzez  egzegezę Pisma Świętego, poznawanie niezrozumiałych treści oraz dyskusje.  Pierwsze spotkanie kręgu biblijnego obędzie w poniedziałek 5 września o godz. 19.00 w salce na plebanii.

5. W naszej parafii rozpoczyna działalność Grupa Apostolska. Pierwsze spotkanie na które zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18.30 w salce przy plebani. Jest to idealna okazja do poznania bliżej Pana Boga jak również do spędzania pełnego radości i zabawy czasu.

6. W przyszłą niedzielę jako drugą miesiąca składka inwestycyjno – gospodarcza.  Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojność i otwartość oraz gotowość do pomocy. Nasza schola w tym dniu urządza kiermasz ze sprzedażą ciasta.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 11 września rodzinom z  Gołuchowic  gr. 5, domy nr: 35, 59, 49, 88, 115, 83, 17,74, 31, 31a, 81, 33, 12, 87.