Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów. Nieszpory o g. 16:30.

2. W środę o godz. 17:30 zachęcamy do licznego udziału  w nabożeństwie Nieustannej Nowenny i  Eucharystii szczególnie ofiarowanej w intencji wszystkich dobrodziejów i  ofiarodawców  na potrzeby inwestycyjne parafii.

3.  W czwartek  zapraszamy do udziału w  Eucharystii o g. 18:00 młodzież z klasy siódmej i ósmej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W sobotę 25 września odbędzie się XII pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Eucharystia o g. 12:00. Szczegóły podane są na plakacie.

5. W następną niedzielę obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za młodzież. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

6. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o g. 17:00 w kościele.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej te troskę powierzamy 25 września rodzinom z Polanki Hallera, domy o numerach: 16(2), 68,  8, 19(2), 84, 6, 17, 102, 28(2), 101. Bardzo gorąco dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne z ostatniej niedzieli  w kwocie 30.100 zł., a z drugiej niedzieli sierpnia w kwocie 27.340.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.