Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                1 sierpnia 2021

1. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmując Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia”. Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

2.  Dzisiaj mija 77. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Módlmy się za wszystkich, którzy walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary oraz być w stanie łaski uświęcającej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Godzina Święta od g. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.   W pierwszy piątek 6 sierpnia przypada  święto Przemienienia Pańskiego.  W tym dniu spowiedź rano od g. 6:30 i po południu od 17:00. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o g. 17:00 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność z równoczesnym wynagrodzeniem za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce. Różaniec z medytacją nad nauczaniem Prymasa Tysiąclecia poprowadzi Róża NMP  Różańcowej. Odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej  w piątek i w sobotę od godz. 8:30.

5. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka przeznaczona na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię , dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 7 sierpnia  rodzinom z Zelczyny – domy za kanałem; numery 19, 24, 30, 176, 26, 78, 28, 29, 27, 292.  

7. Zbliża się 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na jasna Górę w dniach 6-11.08.2021 pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek MB Anielska

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów

w czwartek MB Śnieżna

10. W sierpniu nie ma Niedzielnych Nieszporów

11. Od jutra dostępna jest książka intencji mszalnych do 31 lipca 2022r.