Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia Duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”  – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.

2. Dziś taca gospodarczo – inwestycyjna. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

3. W piątek, 13 sierpnia przypada święto NMP Kalwaryjskiej. W tym dniu będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz. 18:00, po której odmówimy Różaniec na sposób Fatimski  i zakończymy procesją wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej ze śpiewem Z dalekiej Fatimy.  Zachęcamy do zamawiania intencji dziękczynno-błagalnych w zakrustii Ogniska Pokutne rozpoczną modlitwę adoracyjną w tym dniu o g. 16:00. Nie ma Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:30, zmarłych polecimy w Różańcu Fatimskim. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.

4. W najbliższą sobotę 14 sierpnia  modlitwę nowennową przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego,  poprowadzi Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej.

5. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Najważniejsze święto Maryjne w ciągu całego roku. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, który odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 14 sierpnia rodzinom z  Gołuchowic  gr. 1, domy nr : 2, 7, 14, 15, 16, 18, 19, 29, 34, 41, 44, 60, 71, 89, 107.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę – św. Klara (1194-1253), dziewica, założycielka klarysek;

– w sobotę – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

Tradycyjne Dróżki Kalwaryjskie z naszej parafii odbędą się w trakcie odpustu kalwaryjskiego 19,20 i 21 sierpnia. Już teraz zapraszamy do licznego udziału.