Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               25 lipca 2021

1. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej racji po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Nieszpory o g. 16:30.

2. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

3. W najbliższą sobotę  modlitwę nowennową przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego,  poprowadzi Róża Bożej Rodzicelki Maryi.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 31 lipca  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 15, domy numer: 197, 253, 103, 241, 133, 69, 144, 10, 102a, 68, 45, 46, 60, 111, 124.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego.