Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   18 lipca 2021

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku.

2. Trwając w przygotowaniu do uroczystości beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Archidiecezja Krakowska  zainicjowała nowennę w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny. W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną Mszą św. prowadzona będzie przez Bractwo Różańcowe modlitwa Różańcowa   z medytacją nad jego dziedzictwem. W najbliższą sobotę  modlitwę poprowadzi Róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

3. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 17:30.  

4. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po wszystkich Mszach Świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 24 lipca  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 14, domy numer: 156, 231, 221, 115, 177, 234,220, 215, 250, 232, 258, 236, 171, 180, 162. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 29.850 zł. Jednocześnie informuję, że wszelkie prace przewidziane na ten rok zostały przesunięte na sierpień.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek – św. Maria Magdalena, która najbardziej umilowała;

– w piątek – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.