Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      4 lipca 2021

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zachęcamy do udziału w dzisiejszych nieszporach o g. 16:30.

2.  Od jutra do końca wakacji Msze św. w tygodniu będą celebrowane w następującym porządku: w poniedziałek, w środę, w piątek i w sobotę o g. 18:00; we wtorek, w czwartek i w sobotę o g. 7:00.

3. Podczas środowej  nieustannej nowenny o godz. 17:30, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

4. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 10 lipca  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 12, domy numer: 108, 3, 205, 14, 145, 7, 8, 148, 127, 254, 151, 76, 125, 129, 210. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na poszkodowanych w pożarze w kwocie 13.145 zł.

6. Pielgrzymka wrześniowa do Gietrzwałdu nie odbędzie się z powodu braku wystarczającej liczby uczestników. Zwrot zaliczki w zakrystii.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

9. W przyszłą niedziele nie ma Niedzielnych Nieszporów.