Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  11 lipca 2021

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. Zapraszamy do licznego udziału we wtorkowym nabożeństwie fatimskim, które rozpoczniemy Mszą Świętą o g. 18:00 sprawowaną w intencjach dziękczynno – błagalnych zarówno za żywych jak i za zmarłych, następnie odmówimy różaniec w tych intencjach na sposób fatimski, a zakończymy procesją  wokół kościoła ze świecami i śpiewem Z dalekiej Fatimy. Intencje zgłaszamy w zakrystii.  Ogniska Pokutne podejmą adorację od g. 16:00.

3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjno – gospodarcze. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel. Za ofiarodawców i dobrodziejów będziemy modlić się na środowej nieustannej nowennie.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 17 lipca  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 13, domy numer: 150, 186, 165, 246, 187, 152, 131, 161, 104, 21, 56, 121, 121a, 169, 143.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Bardzo proszę, aby przy okazji ślubów nie używać tub strzelających  confetti, które nie tylko zaśmiecają teren przy kościelny, ale i sam gont na dachu kościoła.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033);

– w czwartek  – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.