Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                27 czerwca 2021

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszki na poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej oraz w  ostatnich nawałnicach.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17:30.

3. We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.  Z tej racji dodatkowa Msza św. o g. 10:00.

4. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 17:30 . Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Godziny Świętej od g. 17:00  dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.  W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na  nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Matki Bożej  o godz. 17:00. W tych dniach okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.  będzie od  godz. 17:00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy  się:  ks. Proboszcz w piątek, ks. Jacek w sobotę od g. 8:00.  

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 3 lipca  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 11, domy numer: 83, 27, 26, 13, 12,11, 87, 140, 134, 134a, 203, 189, 185, 18, 118.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– w sobotę – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.