Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           13 czerwca 2021

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zapraszamy do licznego udziału w dzisiejszym nabożeństwie fatimskim, które rozpoczniemy Mszą Świętą o g. 17:00 sprawowaną w intencjach dziękczynno – błagalnych   wcześniej zgłoszonych, następnie odmówimy różaniec na sposób fatimski, a zakończymy procesją  wokół kościoła ze świecami i śpiewem Z dalekiej Fatimy. Ogniska Pokutne podejmą adorację od g. 15:00.

3. Nabożeństwo czerwcowe celebrujemy codziennie  o g. 17:30. Dzisiaj o 16:30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz w tygodniu stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny, polecając jej opiece szczególnie wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby inwestycyjne parafii.

4. W czwartek dzieci pierwszokomunijne udają się z pielgrzymką dziękczynną wraz z rodzicami do sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu na Podhalu. Wyjazd  spod kościoła o g. 7:45.

5. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16:30. Zapisy na pielgrzymkę wrześniową do soboty, 19 czerwca z zaliczką 150 zł. 

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 19 czerwca  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 9, domy numer: 144, 31, 32, 218, 82, 53, 54, 233, 52, 57, 61, 89, 109, 16, 211.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik
  • w czwartek – św. Albert Chmielowski, zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego.