Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           20 czerwca 2021

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp.

2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.

3. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na nabożeństwie nieustannej nowenny o godz. 17:30 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkolną wraz z rodzicami i nauczycielami  w czwartek o godz. 18:00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku. Okazja do spowiedzi św. od g. 16:30.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 26 czerwca  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 10, domy numer: 153, 166, 267, 149, 71, 90, 80, 77, 175, 91, 63, 22, 20, 49, 17. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 32.530 zł.

7. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16:30. Pobłogosławienie nowych 7 ministrantów nastąpi 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godz. 18:00. Zapisy na pielgrzymkę wrześniową do  dzisiejszej niedzieli z zaliczką 150 zł. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik.