Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              6 czerwca 2021

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 17:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją. Dzisiaj nabożeństwo  o godz. 16:30.

3. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny, polecając jej opiece szczególnie wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną.

4. W czwartek, 10 czerwca na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków, kwiatów, ziół leczniczych oraz błogosławieństwo  dzieci. Z kolei młodzież w tym roku bierzmowana jest proszona o odebranie Pisma św.

5. W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszach Świętych odnowimy poświęcenia narodu Polskiego Sercu Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 12 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

7. W następną niedzielę, 13 czerwca zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o g. 17:00 celebrowaną w intencjach zgłoszonych wcześniej w zakrystii. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 12 czerwca  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 8, domy numer: 88, 79, 158, 39, 38, 116, 92, 43, 43a, 42, 247, 47, 33, 178, 44.

9. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o g. 16:30.

10.  Z przyczyn epidemiologicznych nie odbędzie się pielgrzymka do Włoch i Grecji, zwrot pieniędzy w kontakcie z biurem podróży. Natomiast proponujemy 3 dniową  pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Niepokalanowa, Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki i Świętego Krzyża w dniach 15-17 września. Informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12 . W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.